MARYJA Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą (04.10.2020).

6 października, 2020

Święto dla dzieci i młodzieży – zapraszamy młodzież i dzieci na „świętowanie z Carlo”. W najbliższą sobotę w Asyżu we Włoszech odbędzie się beatyfikacja sługi Bożego Carlo Acutisa, który zmarł w wieku 15 lat. Z tej okazji w naszej parafii organizujemy święto dzieci i młodzieży. O godzinie 12.00 odmówimy różaniec przy ognisku, w dalszym programie m.in.: wspólne pieczenie ziemniaków przy ognisku, gry terenowe z wykorzystaniem kodów QR (wszyscy uczestnicy proszeni są o przyniesienie telefonów komórkowych), śpiewanie przy ognisku. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież, szczególnie te, które w tym roku przystąpiły do I komunii św.  W czasie spotkania odbędzie się wręczenie różańców dzieciom, które rozpoczęły przygotowanie do I komunii świętej. Do obecności na różańcu są zobowiązani są kandydaci do bierzmowania I i II roku, czyli młodzież przystępująca w tym roku do sakramentu bierzmowania.

(sługa Boży Carlo Acutis)
  1. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele w czasie mszy świętych oraz nabożeństw. Dziękujemy za zrozumienie.
  2. Sprzątanie kościoła i kwiaty. Pani Katarzyna Szella oraz Małgorzata Smolińska- kościół nie został posprzątany. W tym tygodniu kościół sprząta rodzina pary młodej. Pamiętajmy, Kościół to DOM BOŻY. Jest on naszym wspólnym dobrem i podlega naszej WSPÓLNEJ trosce. DZIĘKUJĘ wszystkim, którzy z zaangażowaniem sprzątają nasz kościół i ofiarują kwiaty do Domu Bożego.
  3. Rozpoczął się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie, z wyjątkiem wtorków, o godzinie 17.30. Zachęcamy również do codziennej modlitwy różańcowej w domach rodzinnych.
  4. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, apostołki Bożego Miłosierdzia.
  5. Dziękujemy również za wszelką, codzienną życzliwość i pomoc.