MARYJA Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą (21.06.2020).

21 czerwca, 2020

 1. Intencje mszalne.
 2. Sprzątanie kościoła i kwiaty. Dziękujemy serdecznie pani Renacie Stangel wraz z rodziną. W tym tygodniu prosimy panie: Bernadetę Różanowską Damrat oraz Małgorzatę Wiśniewską..
 3. Spowiedź święta w niedzielę od godziny 10.00 do 12.00 w domu parafialnym (naprzeciwko kościoła).
 4. Trwa czerwiec, miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem litanii do Najświętszego Serca codziennie, codziennie, z wyjątkiem niedzieli i wtorków, o godzinie30.
 5. Bóg zapłać za wszelką pomoc i zaangażowanie w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała oraz w czasie jej oktawy.
 6. Piątek – godzina 17.00 – spotkanie i katecheza dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych. Po nim nabożeństwo czerwcowe. Przynieście książeczki do nabożeństwa.
 7. Osoby chore i starsze, pragnące przyjąć komunię świętą lub przystąpić do spowiedzi świętej – proszę o indywidualny kontakt (o. Jarek M.).
 8. Nauczycieli oraz dzieci zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe oraz msze świętą dziękczynną z okazji zakończenia roku szkolnego w najbliższy piątek o godzinie 17.30. Od godziny 17.30 możliwość spowiedzi św. przed rozpoczęciem wakacji.
 9. W środę, 24 czerwca, obchodzimy uroczystość narodzin św. Jana Chrzczciciela.
 10. Zapraszamy na „wieczór uwielbienia z Maryją”, w najbliższą sobotę o godzinie 20.30. Wieczór uwielbienia poprowadzi znana nam już Grupa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia z Gdańska.
 11. Zebrana w zeszłą niedzielę kolekta mszalna wyniosła 705 zł. Przeznaczona – jak w całej naszej diecezji – jest na remont WSD diecezji pelplińskiej.
 12. Bóg zapłać serdeczne za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii i za wszelką formę pomocy. Wszystkich ofiarodawców otaczamy modlitwą, szczególnie w środy, polecając opiece św. Józefa.
 13. Wszelkie prowadzone prace na cmentarzu parafialnym obowiązkowo powinny być zgłaszane przynajmniej dzień wcześniej w kancelarii parafialnej.
 • Zapowiedzi przedmałżeńskie

Arkadiusz Krzysztof Jasiński, zamieszały parafia pw. św. Wojciecha, Gorzędziej oraz, Małgorzata Anna Szyszkowska, zamieszkała parafia pw. św. Stanisława, Subkowy, zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, uniemożliwiających zawarcie tego związku, zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to niezwłocznie w kancelarii parafialnej. Opiece Maryi, Matki Pięknej Miłości oraz św. Józefa polecamy Arkadiusza oraz Małgorzatę.

.