MARYJA Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę zwykłą (09.02.2020)

10 lutego, 2020

 1. Intencje mszalne.
 2. Za sprzątanie kościoła dziękujemy paniom: Marii Wojtan i Marioli Żalikowskiej, serdeczne Bóg zapłać, w tym tygodniu prosimy panie: Elżbietę Zawadzką oraz Dorotę Nawój.
 3. Rozpoczęliśmy dziewięciośrodowę nowennę ku czci św. Józefa. Zapraszamy na mszę świętą ku czci świętego Józefa wraz z nabożeństwem w każdą środę o godzinie 17.00.
 4. Zapraszamy do lektury nowego numeru „Pielgrzyma” oraz „Małego pielgrzyma” oraz bezpłatnego pisma „Dobre nowiny”.
 5. Składka mszalna rzecz zakonów klauzurowych w minioną niedzielę wyniosła 760 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ofiarę przekazaliśmy siostrom karmelitankom bosym z Ełku.
 6. 20 lutego stulecie śmierci św. Hiacynty, jednej z trojga dzieci, którym ukazała się Matka Boża w Fatimie.
  Nabożeństwo dla dzieci w kaplicy w Rybakach o godzinie 16.00, nabożeństwo różańcowe dla dzieci w Gorzędzieju o godzinie 18.00 wraz poświęceniem dzieci Niepokalanemu Sercu Maryi, kandydaci do bierzmowania I i II rok obecność obowiązkowa.
  Od godziny 21.00 do 22.30. nocne czuwanie w godzinie śmierci Hiacynty. Godzina 22.30 jest ostatnią chwilą ziemskiego życia Hiacynty, w której, według obietnicy, Pani z Nieba, jak zwała Maryję, przyszła zabrać ją do siebie. Czuwanie rozpocznie się mszą świętą o godzinie 21.00. Na zakończenie poświęcenie obrazu św. Hiacynty, malowanego specjalnie dla naszej parafii. Obraz został zamówiony jako dar dzieci, które przyjęły komunię świętą w minionym roku. Chcemy w ten sposób prosić świętą Hiacyntę, by była szczególną opiekunką dzieci naszej parafii. Zapraszamy, by na nabożeństwa i czuwanie przynieść róże, jako znak naszej modlitwy i miłości dla Matki Bożej i Jej Serca….. może uzbiera się ich 100.
 7. W niedzielę 23 lutego obejdziemy nasz parafialny dzień chorych. Na mszy świętej o godzinie 10.30 będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych wszystkim, którzy tego potrzebują.
 8. W najbliższą niedzielę, zgodnie z postanowieniem Ks. Biskupa, składka mszalna przeznaczona będzie na potrzeby remontowe diecezji pelplińskiej. W związku z tym składka inwestycyjna na potrzeby remontowo- budowlane naszej parafii w tym miesiącu będzie miała miejsce w IV niedzielę miesiąca, 23 lutego.