MARYJA Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego (12.04.2020) Parafia pw. św. Wojciecha w Gorzędzieju

26 marca, 2020

Maryjo, Królowo Polski – miej nas w opiece!

Święty Wojciechu – módl się za nami!

Święci Franciszku i Hiacynto, – módlcie się za nami!

Porządek mszy świętych w niedzielę :

(ze względów organizacyjnych, potrzebna jest

telefoniczna rezerwacja (58 536 84 34))

9.00 do 5 osób

10.30 do 5 osób

12.00 do 5 osób

15.00 do 5 osób

W razie potrzeby:

Dodatkowa msza święta o 17.00 i inne dodatkowe msze święte

przypominamy, że ksiądz BISKUP Ryszard Kasyna udzielił DO ODWOŁANIA dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy świętej
osoby starsze
zachęcam do pozostania w domach, tam zachęcam do gorliwej modlitwy i uczestnictwa we mszy świętej telewizyjnej lub radiowej
Nie będzie mszy św. w kaplicy w Rybakach

 

  1. Zachęcamy, by codziennie o godzinie 20.30, zgodnie z prośbą naszych biskupów, w naszych domach wspólnie odmawiać różaniec święty, dla uproszenia zaprzestania rozwoju epidemii. W naszej kaplicy klasztornej o tej godzinie codziennie polecamy Was Matce Najświętszej w modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy panie: Krystynę Kaczerewską oraz Żanetę Kaczerewską. Dziękuję WSZYSTKIM za ofiary złożone na kwiaty, w tym roku umieszczone nie w Grobie Pańskim, lecz bezpośrednio w kościele.
  3. Najbliższa niedziela, pierwsza po Wielkanocy, jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. NADZWYCZAJNA możliwość skorzystania z sakramentu pojednania (spowiedzi św.) od godziny 9.00 do 12.00 non stop w domu parafialnym naprzeciw kościoła. O godzinie 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i msza święta transmitowana (godzina 15.30). Pozostałe msze święte: godzina 9.00, 10.30, 12.00.
  4. Obietnice Pana Jezusa dla św. św. siostry Faustyny Kowalskiej związane z Niedzielą Bożego Miłosierdzia: W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
  5. W czwartek, 23 kwietnia, obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, patrona naszej parafii oraz głównego patrona Polski. O godzinie 17.15 różaniec w intencji naszej parafii, 18.00 uroczysta msza święta, po mszy świętej uroczyste ODNOWIENIE POŚWIĘCENIA PARAFII I KAŻDEGO Z PARAFIAN Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczegółowe informacje wkrótce, uzależnione od aktualnej sytuacji epidemiologicznej w kraju.
  6. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii.