MARYJA Ogłoszenia duszpasterskie na III niedzielę wielkanocną (26.04.2020)

26 kwietnia, 2020

  1. Intencje mszalne (przeczytać z księgi).
  2. Sprzątanie kościoła i kwiaty. Z przykrością stwierdzam, iż w tym tygodniu kościół nie został posprzątany. Kościół jest wspólnym dobrem, z którego korzystają WSZYSCY parafianie.W tym tygodniu prosimy panie: Barbarę Buller i Katarzynę Białkowską. DZIĘKUJĘ serdecznie wszystkim, którzy pomimo szczególnego czasu, który przeżywamy, nie przestają troszczyć się o naszą świątynię.
  3. Plan sprzątania na miesiąc maj:

02/05/2020 panie: Małgorzata Wańczyk i Barbara Śliwa, 09/05/2020 panie: Wanda Orlikowska i Izabela Orlikowska, 16/05 panie: Iwona Kosiak oraz Teresa Fąferek, 23/05/2020 panie: Jolanta Jankowska i Anna Musiał, 30/05/2020 panie: Patrycja Skuza i Teresa Kaptur.

  1. W tym tygodniu obchodzimy jubileusz 25 – lecia przybycia do naszej parafii relikwii św. Wojciecha. Z tej okazji uroczystą mszę św. odprawi w najbliższą środę, 29 kwietnia, ks. Biskup Arkadiusz Okroj.
  2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie, z wyjątkiem wtorków i niedziel, o godzinie 17.30. Niestety, prawo państwowe nie pozwala obecnie na organizację nabożeństw majowych przy krzyżach i kaplicach przydrożnych.
  3. Bóg zapłać serdeczne za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkich ofiarodawców otaczamy modlitwą, szczególnie w środy, polecając opiece św. Józefa.
  4. Rolników naszej parafii proszę o indywidualny kontakt ze mną, by omówić tegoroczne błogosławieństwo pól. Na chwilę obecną nie można urządzać uroczystych procesji.
  5. W czwartek dzień adoracji eucharystycznej z prośbą o deszcz. Od godziny 10.00 do godziny 18.00 wystawiony będzie w kościele Najświętszy Sakrament, dziękować będziemy za wszelkie łaski, otrzymane od Boga w ciągu 25 lat obecności świętego Wojciecha wśród nas w znaku relikwii, prosić będziemy o dar deszczu oraz wszelkie błogosławieństwo dla naszej parafii…. Deszcz jest w interesie KAŻDEGO Z NAS…. nie tylko rolników. Zapraszam, by zapisywać się u mnie (o. Jarek, proboszcz), tak, by zapewnić obecność wiernych (przynajmniej dwie osoby na godzinę) w czasie całego dnia adoracji. Mamy 8 godzin adoracji, więc potrzebujemy przynajmniej 16 osób (2 osoby na jedną godzinę). Oczywiście, w czasie jednej godziny mogą być więcej niż dwie osoby.