MARYJA Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę Wielkiego Postu (01.03.2020)

1 marca, 2020

 1. Intencje mszalne.
 2. Za sprzątanie kościoła dziękujemy paniom: Henryce Musiał oraz Jolancie Kloskowskiej, serdeczne Bóg zapłać, w tym tygodniu prosimy panie: Elżbietę Nowicką oraz Angelikę Musiał.
 3. Trwa dziewięciośrodowa nowennę ku czci św. Józefa. Zapraszamy na mszę świętą ku czci świętego Józefa wraz z nabożeństwem w każdą środę o godzinie 17.00.
 4. Nabożeństwa drogi krzyżowej w naszej parafii w każdy piątek, dla dzieci i młodzieży o godzinie 16.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej.
 5. Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 16.00. W tym roku homilie pasyjne na temat: „Męka Pańska i siedem grzechów głównych”. Dziś „chciwość…”
 6. W miniony piątek, 28.02, odbyła się nocna droga krzyżowa i „marsz ku pamięci żołnierzy wyklętych” z Gorzędzieja do Subków. Dziękujemy OSP z Gorzędzieja za zabezpieczenie trasy przemarszu.
 7. W minioną niedzielę, zebraliśmy w czasie składki inwestycyjnej na potrzeby remontowo – budowlane naszej parafii 1113 zł. Bóg zapłać wszystkim za okazaną hojność.
 8. Komunia święta u osób starszych i chorych, Rybaki, Mała Słońca, jutro (02.03) od godziny 9.00. Gorzędziej, w poniedziałek za tydzień od godziny 15.00.
 9. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 23, 24, 25 marca. Wygłosi je ks. Maciej Bagdziński.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi świętej od godziny 16.30. W sobotę o godzinie 16.00 różaniec św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 11. Za wykonanie dekoracja wielkopostnej dziękuję Piotrowi Partece, za okazaną pomoc firmie Rolmax oraz panu Dariuszowi Nawojowi
 • „Trudno wyobrazić sobie większe cuda niż te, którymi Bóg obdarzył tę skromną dziewczynę z Palestyny. Przeżyła poderżnięcie gardła, wyzdrowiała z nieuleczalnej choroby, doświadczała ekstazy, lewitowała, miała proroctwa i wizje.
  Znamy ją pod różnymi imionami: Maria od Jezusa Ukrzyżowanego, Mała Arabka, Maleńka Nic… Jak żyła ta wielka mistyczka i stygmatyczka? Z jakiego powodu została wtrącona do więzienia i za co odsunięto ją na jakiś czas od sakramentów?” Zachęcamy do lektury książki ks. Francesco Zampini „Maleńka Nic. Życie i myśli św. Marii Baouardy, Małej Arabki”.